Tandemové seskoky - www.seskokpadakem.cz,Zdeněk Lhota, tel. 603 470 527, seskok@seskokpadakem.czTandemové seskoky - www.seskokpadakem.cz
Zdeněk Lhota - 603 470 527
seskok@seskokpadakem.cz

Tandemový seskok Brno, seskokpadakem, tandemové seskoky, seskok

samostatný seskok na padáku typu křídlo

Jedná se o typ seskoku, kdy se parašutistovi,tedy vám, po výskoku z letounu otvírá padák automaticky bez vašeho přičinění. Na vás pak zůstavá řídit padák na místo přistání za pomoci radiového spojení s instruktorem. Před tímto seskokem musíte samozřejmě projít výcvikem, kde se naučíte vše potřebné.

co výcvik obsahuje?

Zkráceně se dá říci, že vás naučíme čtyři základní věci:

  • jak vyskočit z letounu - to musíte bezpochyby udělat sami
  • jak se padák řídí - aby jste přistáli kde je potřeba
  • jak řešit nenadálé situace
  • jak bezpečně přistát

Samozřejmě každý bod bude do detailu vysvětlen v průběhu výcviku, který trvá minimálně dvě odpoledne a maximálně do úplného zvládnutí. Na závěr výcviku vás čeká přezkoušení před parainspektorem. Co vás učit nebudeme, je balení padáku, to za vás udělají zkušení instruktoři.

bezpečnost aneb na čem se skáče?

Seskoky se provádějí na padáku typu křídlo FALCON. Tento padák je vhodný zejména pro začátečníky, pro svoji spolehlivost a univerzálnost je používán i mnoha sportovci. Je vyráběn v USA a pro první seskoky je už léta používán právě v USA a Kanadě. Máme k dispozici několik velikostí tohoto padáku, k seskoku Vám bude zapůjčen padák odpovídající Vaší hmotnosti.

samostatný seskok padákem, tandemové seskoky Brno

Kromě toho je padák vybaven automatickým přístrojem vigil, který v případné krizové situace sám otevře záložní padák. Jako záložní padák je použit padák typu křídlo. Oba padáky jsou v takzvaném tandemovém uspořádání, hlavní i záložní padák jsou na zádech parašutisty.

samostatný seskok, seskokpadákem Brno, tandemový seskok

kdo může skákat?

Dolní věková hranice pro samostatný seskok je 15 let, horní není stanovena. Zájemci mladší 18 let musí předložit písemný souhlas obou rodičů. Rodiče mohou být samozřejmě přítomni při výcviku a vlastním seskoku. Podmínkou je dobré zdraví a proto je nutné před započetím výcviku absolvovat lékařskou prohlídku u určeného leteckého lékaře.

kde a z čeho se skáče?

Seskoky se provádějí převážně v Brně z výsadkových letounů AN-2 nebo L-60 z výšky minimálně 1000 metrů. Nejčastěji skáčeme o víkendech a odpoledních.

co musíte mít s sebou?

Na seskok potřebujete teplákovou soupravu a vlastní boty nad kotníky (vysoké tenisky, kanady, farmářky, trekingová obuv) padák, přilbu a vysílačku dostanete od nás.

kolik to stojí?

Cena výcviku včetně prvního seskoku je ….........................2900 Kč
Cena při skupině 10 a více osob ….......................................2700 Kč
Ještě musíte připočítat lékařskou prohlídku cca....................300 Kč

Jak se přihlásit?

AKTUALITY